Αρχική » Άλλες Δράσεις » Η Ομάδα UNESCO του σχολείου στο Γ’ Μαθητικό Συμπόσιο Δικτύου Γυμνασίων Αττικής του ASPnet UNESCO

Τελευταίες ανακοινώσεις

Οι 14 μαθητές του Προγράμματος ASPnet Unesco του Σχολείου μας συμμετείχαν, στις 4 και 5 Μαΐου 2018, στο Γ’ Μαθητικό Συμπόσιο Δικτύου Γυμνασίων Αττικής του προγράμματος (ASPnet) UNESCO με θέμα «Παγκόσμια Ιδιότητα του Πολίτη- Global Citizenship», μαζί με μαθητές από 16 ακόμα σχολεία, στις εγκαταστάσεις του Προτύπου Γυμνασίου Αναβρύτων.

Οι μαθητές μας, το πρωί της Παρασκευής, στο πλαίσιο των καλλιτεχνικών παρουσιάσεων των σχολείων, παρουσίασαν θεατρικό δρώμενο σχετικό με το θέμα , ενώ το μεσημέρι συμμετείχαν στις συνεδριάσεις των επιτροπών εργασίας, οι οποίες κατέληξαν σε συγκεκριμένα πορίσματα. Το Σάββατο, στη συνεδρίαση της Ολομέλειας, αναγνώστηκαν και τέθηκαν σε ψηφοφορία τα πορίσματα των επιτροπών.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας: Γιωτοπούλου Ελένη, Θανοπούλου Άννα-Μαρία, Λεοντιάδη Κων/νο, Αλεξανδρή Εύα, Δανίκα Φοίβη, Λεκάκο Δημήτρη, Μαλχάζο Άγγελο, Φίλιου Κατιάννα, Χατζηευαθυμιάδη Σοφία, Ρημαγμό Θόδωρο, Ζαγγάνα Μάριο, Καραργύρη Πέτρο,  Μάνδαλο Δημήτρη, Παπαδημητρίου Κων/νο.

Φωτογραφικά στιγμιότυπα

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ