Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Βράβευση μαθητών/τριών του σχολείου μας στον μαθητικό διαγωνισμό του Ε.Κ.Π.Α.

Βράβευση μαθητών/τριών του σχολείου μας στον μαθητικό διαγωνισμό του Ε.Κ.Π.Α.

Παρουσία του Αναπληρωτή Πρύτανη Ακαδημαϊκών Υποθέσεων και Διεθνών Σχέσεων του Ε.Κ.Π.Α., κ. Μπουραζέλη, καθηγητών του Τμήματος Οδοντιατρικής του Ε.Κ.Π.Α., εκπαιδευτικών, γονέων και μαθητών, έγινε στις 30 Μαΐου 2019 στον χώρο του Μουσείου Ιστορίας του Πανεπιστημίου Αθηνών η απονομή των βραβείων του 4ου Μαθητικού Διαγωνισμού (2018-2019) με θέμα: «Στα χνάρια της Οδοντιατρικής Επιστήμης: από τα θεραπευτικά βότανα, στα βιοϋλικά, τη βιοτεχνολογία, την ψηφιακή τεχνολογία και στα laser».

Οι μαθητές/τριές του Γ3 τμήματος: Δ. Λεκάκος, Α. Μαλχάζος, Γ. Μαστρογιάννης, Δ. Νταλαμπίρα, Φ. Ουΐνγκφιλντ, Ε. Παγώνα, Θ. Παπαβαγγέλης, Ι. Παπαμαύρος, Σ. Πατρινοπούλου και Ε. Πελεκάση, με την ερευνητική τους εργασία: «Χαμόγελο με υγεία και ομορφιά: Ιστορική αναδρομή σε προσθετική και αισθητική οδοντιατρική», την οποία εκπόνησαν με την εποπτεία των καθηγητριών Μ. Γιαλλούση και Μ. Μπελογιάννη, απέσπασαν το 1ο Βραβείο. Η απόφαση της εννεαμελούς κριτικής επιτροπής ήταν ομόφωνη και από την επομένη σχολική χρονιά η πρόταση των μαθητών που συνοδεύει την ερευνητική τους εργασία θα παρουσιαστεί ως περιοδικό έκθεμα σε αίθουσα του Μουσείου.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΣΤΟ Ε.Κ.Π.Α.

ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ-ΒΑΡΒΑΚΕΙΟ ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ