»

Νοέ 17

Βράβευση μαθήτριας στο Διαγωνισμό Αναγνωστικών Δεξιοτήτων-Κατανόησης Κειμένου

Την Παρασκευή 3/11/2017 και σε τελετή που πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα του Συλλόγου των Διδασκόντων του σχολείου μας, παρουσία των Διευθυντριών του Βαρβακείου Γυμνασίου και Βαρβακείου Λυκείου, εκπαιδευτικών και μαθητών, ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β Αθήνας κ. Αθ.  Φαλούκας, βράβευσε τη μαθήτρια Α Λυκείου του Βαρβακείου Λυκείου και περυσινή μαθήτρια του Βαρβακείου Γυμνασίου, Κωνσταντίνα Τόγκα. Η εν λόγω  μαθήτρια, απέσπασε το 1ο βραβείο στο Διαγωνισμό Αναγνωστικών Δεξιοτήτων – Κατανόησης Κειμένου, τον οποίο διοργάνωσε η Δ/νση Δευτεροβάθμιας  Εκπαίδευσης Β Αθήνας. O διαγωνισμός διενεργήθηκε το Σάββατο 6 Μαΐου 2017, στο 3ο ΓΕΛ Αγίας Παρασκευής και απευθυνόταν σε μαθητές/τριες της Γ΄ Γυμνασίου. Συγχαρητήρια στη μαθήτρια και στην υπεύθυνη καθηγήτρια κ. Λαλιώτου Ευσταθία.

Παρατίθενται σχετικά φωτογραφικά στιγμιότυπα: