Αρχική » Άλλες Δράσεις » Οι μαθητές-τριες του σχολείου μας υποστηρίζουν το έργο του «Χαμόγελου του Παιδιού»

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Βαρβακείου Προτύπου Γυμνασίου συγκέντρωσαν εν όψει των Χριστουγέννων τρόφιμα για τα παιδιά και τις οικογένειες που στηρίζει «Το Χαμόγελο του Παιδιού».

Η κίνηση αλληλεγγύης και ανιδιοτελούς προσφοράς των μαθητών/τριών πραγματοποιήθηκε κατόπιν ομόφωνης απόφασης του 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου το οποίο συντόνισε τη συγκέντρωση και την παράδοση των τροφίμων.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας